Uniwersalne parametry nowoczesnych biurek komputerowych

biurko komputerowe nowoczesne

Wybierając biurko komputerowe, warto mieć na uwadze kilka podstawowych parametrów tego typu mebli. Dzięki temu, podczas pracy w siedzącej pozycji użytkownik będzie miał zapewnioną wygodę oraz komfort.

Wysokość blatu

Przy zakupie biurka warto wziąć pod uwagę wysokość blatu. Przestrzeń robocza powinna znajdować się na poziomie, który umożliwi użytkownikowi swobodne ułożenie dłoni. Tułowie oraz przedramiona powinny natomiast utworzyć kąt prosty. Dla osób o wzroście średnim, maks. wysokość biurka to 72-75 cm, a dla wyższych – ok. 80 cm. Na szczególną uwagę zasługuje biurko komputerowe nowoczesne, z regulowaną wysokością blatu.

Kształt biurka

Najbardziej uniwersalną formą stolika lub biurka komputerowego jest mebel w kształcie litery L. Wybrany model powinien posiadać dodatkowe elementy, takie jak np.

– komora na kable
– zatoka na jednostkę centralną
– wysuwana szuflada na klawiaturę

Dobrze sprawdzają się również modele prostokątne, zwłaszcza w pomieszczeniach o stosunkowo niewielkim metrażu.

Głębokość biurka i wielkość blatu

Istotnym parametrem biurka komputerowego nowoczesnego jest jego głębokość. Lepiej unikać modeli, których część dolna nie pozwala na swobodne wyprostowanie nóg. Minimalna głębokość stolika komputerowego to 80 cm. Znaczenie ma także wielkość blatu. W zależności od potrzeb, najlepiej wybrać jak najszerszy model – optymalnie sprawdzają się stoliki komputerowe z szerokością blatu od 120 cm.