Toaletka w stylu skandynawskim

stylowa toaletka do sypialni

Wnętrze salonu, przestrzeń przedpokoju lub sypialni mogą być wyposażone w funkcjonalny mebel, który dodatkowo je upiększy. Kiedyś była symbolem luksusu, dziś powraca do łask w nowoczesnej odsłonie. Toaletka, bo o niej mowa, znów stała się obiektem pożądania wielu kobiet.

Toaletka nowoczesna – ergonomia i jasne barwy

Wybierając styl skandynawski, chcemy do niego dopasować również odpowiednie meble. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z sosny norweskiej, bądź jeśli nie drewniane, to przynajmniej wykonane z płyty drewnopochodnej pokrytej białym lakierem. Do takiej aranżacji powinna być dopasowana również toaletka – najlepiej ze sklepu Ragaba. Musi zapewniać ergonomię, czyli powinna posiadać funkcjonalne rozwiązania. Jednym z nich może być składane lustro. Kiedyś bardzo często wykorzystywane były w toaletkach lustra skrzydłowe, które zamykane były, jak okiennice, bądź chowane w blacie, na co dzień będące wygodnym biurkiem bądź sekretarzykiem. Obecnie taki trend powraca w stylu skandynawskim. Proste, geometryczne kształty, szuflady z systemem samodomykającym, a także wyposażone w minimalistyczne frezowane uchwyty, są charakterystyczne dla tego stylu. Dodatkowo jasne kolory, które dopełniają wystroju wnętrza.

Toaletka nowoczesna – lustrzany efekt

Bardzo często poza drewnianymi elementami w toaletce nowoczesnej wykorzystywany jest lustrzany efekt nie tylko na lustrze, ale również na bokach toaletki czy też na blacie. Może to być dosłowne wykorzystanie lustra bądź nabłyszczanej, lakierowanej płyty mdf. Taka toaletka w połączeniu z oświetleniem ledowym stanowi dopełnienie sypialni lub salonu w stylu skandynawskim. Krzesło może być utrzymane w tej samej stylistyce, co dodatkowo powiększy niewielkie wnętrze i doda mu głębi. Może wykorzystywać proste metalowe gałki do otwierania szuflad w toaletce. Szuflady mogą być również umieszczone na blacie, tworząc idealną przestrzeń dla biżuterii, a także drobnych, podręcznych kosmetyków.