Jak urządzić jadalnię?

Wspólne posiłki to niezwykle istotny element zacieśniania więzi z rodziną, dlatego jadalnia powinna być stylowa, ale równocześnie funkcjonalna i przytulna. Jak urządzić takie pomieszczenie?

Wygoda i funkcjonalność

Idealnie byłoby przeznaczyć na jadalnię całkiem osobne pomieszczenie, nie mniej jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Najczęściej decydujemy się na otwartą przestrzeń w formie kuchni łączonej z salonem oraz jadalnią. Oczywiście nawet w przypadku dość ograniczonej przestrzeni, można zaaranżować ją tak, aby prezentowała się ciekawie i była praktyczna. Najważniejsze jest to, aby znaleźć wystarczająco dużo miejsca na stół, krzesła, ewentualnie praktyczne komody do jadalni kuchennej. Zadbajmy o odpowiedni komfort podczas spożywania posiłków przy wspólnym stole. Można ustawić stół niedaleko okna, dzięki temu będziemy mogli skorzystać ze światła dziennego.

Odpowiedni styl

Oczywiście jadalnia musi pasować stylowo do pozostałych pomieszczeń w domu, szczególnie jak jest otwarta na kuchnię i salon. Nie trzeba kupować wszystkich rzeczy identycznych, ważne jednak jest to, aby poszczególne strefy posiadały wspólne cechy np. zbliżone kolory, dodatki, można na przykład zastosować podobne lampy sufitowe, co nada aranżacji spójności.